The website uses cookies to provide services and in accordance with the information contained in the Privacy Policy. You can specify the conditions for storage or access to cookies in your browser.
×
  » Katalóg » Ako pripraviť dokument na tlač
Zmeň krajinu
Store Logo
Tvoj účet
Sign In
 
Zabudnuté heslo?
Kalkulačka cien
Knihy
Knihy - brožovaná väzbaKnihy - pevná väzbaLeporelá - brožovaná väzbaLeporelá - pevná väzbaBrožúryWire-OFarevná oriezka CMYKKnižné boxy
Pomoc s projektami
Šablóna na vytvorenie obálkyISBN Generátor čiarových kódov
Košík
0 predmetov
Kontakt
Informácie
Rýchle doručenie až k vám

Ako pripraviť dokument na tlač

HEADING_TITLE

Rozlíšenie obrázku

 Odporúčame minimálne rozlíšenie obrázka 300 dpi (pre pôvodné veľkosti obrázkov).

Spadávka (Bleed)

 Pridanie spádavky slúži ako tolerancia pre rozdiely v rezaní. Písma a dôležité informácie ako logá, adresy, texty atď., ktoré sa nedajú orezať/zastrihnúť, musia byť umiestnené aspoň 5 mm od okraja konečného formátu. Prosím, nepoužívajte kreatívne biele alebo farebné okraje alebo obrysy.

Ak nám zákazník zašle tlačové údaje vo finálnej forme (bez spadávky), dáta sa automaticky upravia. V niektorých prípadoch je oprava vašich údajov na rozhodnutí našich zamestnancov. Upozorňujeme, že v každom prípade pri týchto úpravách budeme brať do úvahy vaše záujmy. Tento typ zmeny dispozície musí zákazník akceptovať. To isté platí pre zákazníkov, ktorí dodali dáta s povolenou bielou úpravou.

Papier je prírodný materiál, ktorý podlieha špecifickým výkyvom v dôsledku faktorov prostredia, ako je teplota a vlhkosť. Preto pri konečnom produkte môže dôjsť k odchýlke až jeden milimeter. Upozorňujeme, že tieto rozdiely v strihu môžu ovplyvniť aj skladanie.

Farebná škála CMYK

 Pre tlač odporúčame použiť farebný režim CMYK. Údaje RGB a všetky špeciálne farby (ak si objednáte 4/4 farby) sa automaticky prevedú do farebnej schémy CMYK. Vložené profily farieb, ktoré sa odchyľujú od výstupných podmienok FOGRA39 (potiahnutie ISO v2) alebo FOGRA47 (potiahnutie PSO bez povrchovej úpravy ISO12647), budú zohľadnené a vyvážené počas konverzie farebnej schémy. Upozorňujeme, že počas konverzie môže dôjsť k posunu farieb.

Vkladanie fontov

 V prípade súborov PDF musia byť všetky fonty prevedené na vektor alebo úplne vložené (žiadne podskupiny vrátane štandardných fontov). Ak tomu tak nie je v súbore PDF, riadky môžu byť posunuté, špeciálne znaky vynechané alebo nahradené. Odporúčame dodatočnú konverziu na vektory (alebo krivky) všetkých fontov. Uistite sa, že prázdne znaky sú správne prevedené. Ak tomu tak nie je v súbore PDF, riadky môžu byť posunuté, špeciálne znaky vynechané alebo nahradené. Odporúča sa tiež vytvoriť čierny text v 100 % čiernej, pretože zmiešaná čierna zložená z niekoľkých tlačiarenských farieb vytvára nekvalitné písmo.

Aplikácia farieb / reprodukcia

  Maximálna celková hodnota CMYK naneseného atramentu vašich obrázkov by nemala presiahnuť 300 %. Nadmerná dávka odporúčanej farby môže viesť k „olupovaniu“ alebo zhlukovaniu. Sťažnosti a odmietnutia nie je možné v tomto smere akceptovať. (Informácia: na zobrazenie pôvabnej čiernej postačí použiť segmenty 100 % čiernej a 50 % tyrkysovej! To platí najmä pre plné odtiene a veľké mapované písma.) Keďže rôzne typy papiera absorbujú farby odlišne, reprodukcia farieb sa môže opticky líšiť napr. ofsetový papier a vizitky (papier na umeleckú tlač)

Pravopisné chyby / typografické chyby

 Nie sme schopní poskytnúť záruku na pravopisné chyby, typografické chyby alebo na polohu čiar ohybu a perforácie.

Nastavenie pretlače a priehľadnosti

 Nekontrolujeme nastavenie pretlače, pretože dizajnové úvahy môžu mať prednosť. Nenesieme zodpovednosť za zmenu vizuálnej podoby tlačoviny v dôsledku nesprávneho nastavenia. Prvky priehľadnosti by mali byť zarovnané, pred odoslaním súboru skontrolujte, či všetky prvky zodpovedajú zamýšľanému účelu.

CorelDRAW

 Pri exporte súborov PDF z aplikácie CorelDRAW skonvertujte všetky písma na krivky a zmenšite všetky priehľadnosti. V prípade potreby použite ako základ štandardné „PDF/X-la“.

Dodatkové informácie

 Formáty, ktoré sa líšia od objednaného formátu, sa automaticky upravia na raw alebo konečný formát, ktorý bol objednaný. Ak sa údaje prenášajú v konečnom formáte (bez spadávky), pridá sa biely okraj. Môže to byť dokonca ponechané na našich administratívnych pracovníkoch, aby rozhodli o zväčšení vami prenášaných údajov o 1 mm (aby sa zabránilo vzniku bielych medzier) alebo skrátení vašich údajov o 1 mm (aby sa zabezpečilo, že žiadna časť obsahu nebude odrezaná).

 Po umiestení papiera do stroja pred tlačou nemôžeme vždy predpovedať smer pohybu papiera. Nikdy nie je úplne vylúčené, že sa záhyby môžu občas mierne rozlomiť.

 Nasledujúce položky sa nebudú brať do úvahy: komentáre, polia komentárov alebo vrstvy (priehľadný text) prítomné v súbore PDF. Tie budú vyradené.

 Súbory TIFF by nemali byť na viacerých stranách; vytlačí sa iba prvá strana.

 Kontrola údajov zahŕňa vloženie písma, povolenú spadávku a rozbalenie súboru. Či sú jednotlivé prvky rozmazané, nebudeme kontrolovať.

 Priehľadnosť v súboroch CorelDRAW PDF sa musí zmenšiť. Live - priehladnosť v týchto dokumentoch nie je možná.

 

 

Continue